Shaiya - [GS]aLeZ

biraz evvel az çok bahsettiğim mmorpg oynumdan bahsedim..

SHAIYA TARIHI:
Uzun, çok uzun yıllar önce Teos'ta yalnızca Etain adında bir tanrıça ve yarattığı üç ırk yaşıyordu; Ejderler, Nordeinler ve Dumianalar. Tanrıça Etain, Nordeinler'i kusurlu bulup yeryüzünün altına sürdü. Kibirli Dumianalar onun gücünden ve otoritesinden şüphe etmeye başlamışlardı. Bu şüphe tanrıçayı zayıflatınca Dumianalar onu öldürdü. Etain'in ruhu iki parçaya ayrıldı. Tanrıça'nın ölümü Teos'u dengesiz ve korumasız bırakmıştı. Diğer tanrılar Teos'u ele geçirebilmek için bir yarışa girdiler ve Teos'u yerle bir etmeleri için canavarlar yarattılar. Ortalık yatıştığında Teos'u gözleyen iki yeni tanrıça vardı. Ejderhalar inzivaya çekildi, geride kalan Dumianalar iki ırka bölündü, her biri bir tanrıçayı seçti. Bu iki ırk (Elfler ve Vailler) sürekli bir çatışma halindeydiler. Birbirlerine karşı olan nefretleri çok uzun zamandır süregelen gerginliklerle besleniyordu. Kısa süre sonra insan ve elf güçleri birleştiler. Bu sırada tekrar ortaya çıkan Nordein ırkı Vaillerle birleşmekteydi. Bunun sonucunda "Işık İttifakı" ve "Öfke Kardeşliği" adında iki grup oluşturdular. Bu iki taraf halen bu diyarlarda dolaşmakta olan canavarlarla savaşmanın yanısıra, Teos'un hakimiyetini ele geçirmek için birbirleriyle bitmek bilmeyen bir savaş sürdürmekteydiler.

yukardaki kısa tanıtımından sonra ben öfke tarafını seçtim. önce bir pagan seçtim. büyü klaslarını her zaman sevmişimdir. zor mod paganımı 46 lvl yapınca aşırı modda kahin açmaya karar verdim. üstlendiğim GS görevinden ötürü heal atarken sorulara da cevap verebilirim diye düşündüm. bugün dönüp baktığımda doğru bir karar olduğunu görüyorum. kahinim 51 lvl şimdilik. yaşadığımız birlik problemlerinden dolayı şimdilik tek takılıyorum =) yavaş yavaş 60 olma yolunda ilerliyorum.

blog deliliği...herkeste bir blog tutkunluğu başlamış. merak ettim ben de kendimi dahil edim dedim. bakalım neyin nesiymiş bu blog olayı. aslında açalı birkaç gün olmasına rağmen nasıl bir başlangıç yapacağımı bilemedim.

biraz benden bahsedim. biraz deli biraz çılgın bir kişiliğim var sanırsam. ocak ayından beri Maison Group bünyesinde çalışıyorum. 2009 ağustostan beri bir mmorpg oyun oynuyorum. ekim ayında oyun içi görevli olmak istedim, başvurdum, red edildim sonrasında bir mail attım ve beni sonunda kısa mülakat sonucunda göreve almaya karar verdiler. oyun içerisinde yeni gelen oyunculara yardımcı olmak birinci görevim. bu yüzden de yarattığım karakterlerimi geliştiremedim. şimdi bir kahinim var ve sonunda 50+ olabildi.

bazıları için bu tarz oyunlar asosyelliğe götürür düşüncesi var. ancak benim için pek de böle olduğu sölenemez. evet doğru bir alışkanlık yapmakta ancak bu oyun vasıtasıyla tanıdığım çok değerli insanlar var. bunlardan biri bana geçenlerde bir projeden bahsetti. bir tv show. mmorpg oyunları tanıtımlarının yapılacağı, konuklarımızın olacağı çok eğlenceli aynı zamanda da eğitici olduğuna inandığım bir program. şu anda bir şirkette çalıştığım için ancak haftasonu çekimler olursa katılabilceğimi söledim ve sonunda pazar günleri canlı yayın olacağını öğrendik. aslında heyecanım yüksek çünkü hiç kamera karşına geçmedim. neyse ki kendime güvenim yüksek :) bunu da halledeceğime inanıyorum.